fbpx

Zone Diyeti

Vücudundaki fazla yağları yok etmek ve kilo vermek isteyenlere tavsiye edilebilecek olan Zone Diyeti ile dileyen herkesin istediği ideal kiloya inebilmesi mümkün. Oldukça basit kurallar içeren bu diyet, her besin grubunu barındırması ve böylece sağlıklı kilo kaybı sağlaması ile de günümüzde oldukça popüler olan diyet listeleri arasında. Siz de yaz mevsimine formda girmek ve deniz kenarında bikinilerinizle özgürce gezinmek istiyorsanız Zone Diyeti ile hayallerinizdeki gibi bir fiziğe sahip olabilir ve kendinize olan güveninizi yeniden geri kazanabilirsiniz.zone diyeti

Zone Diyeti

Amerika Birleşik Devletleri’nde sağlıklı beslenme ve kilo verme üzerine gerçekleştirdiği pek çok önemli araştırması ile ünlü doktorlardan birisi olan Barry Sears, tam 42 ülkede yayınlanan kitabı Zone Diyeti’nde sağlıklı ve doğru yöntemler ile kilo vermenin sırlarını anlatıyor. Yavaş ama sağlıklı kilo verme mantığı üzerine işleyen Zone Diyeti, birçok önemli besin grubunu barındırması ile de uygulayan kişilerde herhangi bir sağlık sorununa neden olmuyor.

Su kaybı yerine yağ kaybı isteyen ve böylece kalıcı kilo vermeyi hedefleyen kişiler, Zone Diyeti’nin kurallarına tam anlamıyla uydukları takdirde gerçekten de arzu ettikleri kilolara kolaylıkla inebiliyorlar. Cindy Crawford ya da Bill Cosby gibi pek çok ünlü ismin uyguladığı ve başarılı sonuçlar aldığı Zone Diyeti, temel olarak vücutta oluşan aşırı insülin seviyesini düşürmeyi ve böylece uzun süreli tokluk hissi sağlamayı hedefliyor. Çok katı kuralları bulunmayan listede aç kalmak ise kesinlikle yasak.

Zone Diyetini Kimler Yapabilir?

Uzman bir doktorun ellerinden çıkmış olması, Zone Diyeti’ni uygulanabilecek olan ideal diyet listelerinden birisi haline getiriyor. Hiçbir olumsuz etkisi bulunmayan Zone Diyeti, dileyen herkes tarafından rahatlıkla yapılabilecek olan nadir diyet listelerinden. Vücudu yormak yerine dinçleştiren ve enerji veren bu diyet listesini yediden yetmişe herkesin herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan uygulayabilmesi de mümkün. Diyetin nasıl yapıldığını merak edenlere ise en temel kuralları ve örnek menüleri üzerinden bilgilendirme yapılabilir.

Zone Diyeti Nasıl Yapılır?

Zone Diyeti, 2 ana öğün ve 3 ara öğün şeklinde uygulanabiliyor. Günde 5 kez yeme düzenini içeren bu diyet listesinde aç kalınmıyor ve öğünler arasında 5 saatten fazla bir süre bırakılmıyor. İnsülin seviyesini sabit hale getirmek amacıyla sık sık ve az az yeme prensibine dayanan Zone Diyeti’nde ayrıca günde en az 8 bardak su içmek gerekiyor.

Uyandıktan en geç 1 saat sonra kahvaltı yapmak ise Zone Diyeti’nin en önemli kurallarından başka bir tanesi. Makarna, tahıllar ve farklı nişasta türleri, diyette nadiren tüketilmesi gereken yiyecekler arasında. Tüm bunların dışında örnek bir Zone Diyeti menüsü görmek isteyenler için 2 günlük Zone Diyeti listesini öğünlere bölünmüş bir şekilde paylaşabilmek mümkün.

  • 1. Gün

Sabah: Yağsız tavada hazırlanan 1 porsiyon sebzeli omlet, 1 portakal

Öğle: Izgara tavuk, salata

Ara: 1 elma

Akşam: 1 porsiyon sebze yemeği, 1 kâse yoğurt, 1 şeftali

Gece: 1 su bardağı yağsız süt

  • 2. Gün

Sabah: Yağsız tavada hazırlanan 1 porsiyon peynirli omlet, 1 elma

Öğlen: 1 porsiyon sebze yemeği, yağsız salata, 1 portakal

Ara: 1 paket form bisküvi

Akşam: Izgara tavuk ya da balık, salata

Gece: 1 su bardağı yağsız süt

Yazıyı Oyla
00

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>