fbpx

Protein Diyeti

 Protein Diyeti Nedir?

Kilo almaya yardımcı olanların bir numarasında yer alan karbonhidratlardan uzak tutmaya yarayan bir diyettir. Bahsi geçen bu protein diyeti, adını içerisinde yer alan besinlerin protein ağırlıklı olmasından dolayı almakta. Bu diyet sayesinde bir yandan fazla kilolarınızdan kurtulurken bir yandan almış olduğunuz proteinlerden ötürü vücudunuz enerji ve gücünüzde artık gösterecek. Ve bu artış sayesinde bir taşla üç kuş vurmuş olacaksınız.

Protein diyetine başlamadan hemen önce gerekli testleri yaptırmanız sağlığınız açısından önemli bir yoldur. Eğer ki test yaptırmadan diyeti uygulamaya başlanır ise bir takım problemler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Diyet boyunca normale göre daha çok sayıda proteini vücudumuza aldığımızdan gün içinde en az iki buçuk litre su içilmesi vücudumuz içerisini denge altına alır. Ki protein diyetini uygulamaya başlamadıysanız bile gün içerisinde belirli bir miktar su içmek çok sayıda nedende yarar sağlamakta. Bu yararlardan bir tanesi de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Sırf bu nedeni yüzünden bile bol bol su içilir. Protein diyetini uygulamaya geçirerek zayıflamayı hedefleyen bir kişinin organlarında özellikle ve özellikle de böbreklerinde herhangi bir sağlık sorununun bulunmaması önem teşkil etmektedir.

      Bir Hafta Sürecek Olan Protein Diyeti Plan Listesi

Diyetin İlk Günü (Sabah): Parmak büyüklüğüne sahip iki adet peynir. Bir tane haşlanmış yumurta ve iki dilim kepekli ekmek.

(Öğlen): Yağsız üretilen içerisinde meyve barındıran yoğurt. İçerisinde az bir miktar bile yağ bulunmayan salata. Adeta bir diyet salatası demek isterdim fakat bu zaten başlı başına bir diyet salatası..

(Akşam): Izgara kırmızı et ve Yine sabah yemiş olduğunuz salata gibi ya da aynısından bir adet. Hiç bir şekilde yağ olmayacak.

Diyetin İkinci Günü (Sabah): Bu ne her şey mi yağsız diyenleri duyar gibiyim. Korkmayın korkmayın kahvaltıda yağlı bir yumurta keyfi yapabilirsiniz, iki dilim çavdar ekmeği ve yanında da açık bir çay.

(Öğlen):Yağı konulmamış bir salata ve yine yağından uzak bir meyveli yoğurt .

(Akşam): Tavuğu ızgara olacak şekilde pişirip akşam şöleni yapabilirsiniz, yağdan uzak durmaya devam ederek yağsız salata ve yine yağsız bir yoğurt.

Diyetin Üçüncü Günü (Sabah): Bir adet haşlanmış yumurta, parmak büyüklüğünde olan iki adet peynir ve iki dilim kepekli ekmek

(Öğlen): Yine yağı alınmış bir meyveli yoğurt ve salata. Tabii yağı konulmamış olan bir salata.

(Akşam): İsteğinize bağlı çeşitte bir çorba, ızgara olarak hazırlanmış tavuk tavuk ve diyette bir ilk! Salatanıza çok az miktarda yağ ekleyebilirsiniz!

Diyetin Dördüncü Günü(Sabah): İki tane yağda pişirilmiş yumurta, iki dilim çavdar ekmeği, açık bir çay.

(Öğlen): Sabah kahvaltısında yeterince yağlı tükettiğiniz den dolayı öğle yemeğinizi yağsız bir meyveli yoğurt ve yine yağsız bir salata ile tamamlayacaksınız.

(Akşam): Izgara halindeki kırmızı et ve yanında da yağsız bir şekilde hazırlanmış olan mevsim salatası.

Diyetin Beşinci Günü(Sabah): Yine yağlardan devam ederek iki tane yağda pişirilmiş yumurta, iki dilim çavdar ekmeği, açık bir çay.

 (Öğlen): Sabah kahvaltısında yeterince yağlı tükettiğiniz den dolayı öğle yemeğinizi yağsız bir meyveli yoğurt ve yine yağsız bir salata ile tamamlayacaksınız.

(Akşam): Izgara halindeki kırmızı et ve yanında da yağsız bir şekilde hazırlanmış olan mevsim salatası.

NOT: Beşinci diyet gününüzü dördüncü diyet gününüz ile aynı sıralamada yer alan aynı ölçütte besinler yer almakta. Bir hata oluştuğunu düşünmeyiniz.

Diyetin Altıncı Günü (Sabah): Bir adet haşlanmış yumurta, parmak büyüklüğünde olan iki adet peynir ve iki dilim kepekli ekmek dilerseniz yanında yağsız bir meyve salatası alabilirsiniz. Bu öğünün salatası isteğe bağlıdır.

(Öğlen): Diğer öğlen yemeklerinin aynısı olan yağsız bir meyveli yoğurt ve yine yağsız bir salata.

(Akşam): Izgara şeklinde hazırlanan kırmızı et ve yağsız bir meyve salatası Son Günün Diyet Listesi Diyetin Yedinci Günü (Sabah): Bir adet haşlanmış yumurta, parmak büyüklüğünde kesilmiş iki peynir ve iki dilim kepekli ekmek son diyet gününün son sabah yemeğidir.

Diyetin Yedinci Günü(Sabah) bir adet haşlanmış yumurta, iki parmak büyüklüğünde peynir ve iki dilim kepekli ekmek.

(Öğlen): Son diyet gününde de rutin diyet menüsünü bozmayarak yağsız bir meyveli yoğurt ve aynı yağsızlık ta bir salata olmazsa olmaz.

(Akşam): Diyetinizin son günü ve son yemeğini ızgara halindeki tavuk, yağsız bir salata ve yine yağsız bir yoğurt ile yiyecek, protein diyetinizin sonuna gelmiş bulunacaksınız. Şimdiden sağlıklı yaşamlar, güzel vücutlar.

Yazıyı Oyla
00

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>