fbpx

Lahana Diyeti

   LAHANA DİYETİ İLE SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE ZAYIFLAYIN

Zayıflamak adına birçok diyet türü ortaya atılmakta ve günümüzde sağlıklı diyetler ile sağlıksız diyetleri birbirinden ayırmak çok daha zor bir hale gelmiştir. Ancak sebzeler ile gerçekleştirilen diyetlerin sağlıklı olduğu da herkes tarafından bilinir. Son zamanların en meşhur diyetleri arasında sayılan lahana diyeti, özellikle kadınlar için bir merak konusu haline gelmiş ve nasıl uygulanması gerektiği de sıklıkla araştırılmıştır.

Oldukça basit yöntemler ve alışkanlıklar ile, herkes lahana diyeti ile sağlıklı bir şekilde fazla kilolarından kurtulabilir. Lahana sebzesi, birçok yönden faydası olan ve lezzeti ile de herkesin severek tükettiği bir besindir. Lahana ile hazırlanacak besinler mutlaka doğal şekilde yapılmalıdır. Lahana yapraklarının kanserojen maddeleri uzak tutması konusunda bile faydası olduğu gerçeğine bakıldığında, lahana diyeti içeriğinin hem doyurucu hem de güvenilir olduğunu anlamak mümkün olacaktır.

Bir haftada 5-8 kilo arası kayıp yaşanabilmesi için lahana diyeti adına lahana ile hazırlanan ve içerisinde başka sebzelerin de yer aldığı bir çorbanın hazırlanması gerekiyor. Lahana diyeti uygulayan bireyler mutlaka bol su takviyesi sağlamalı ve daha hareketli bir hayat alışkanlığı kazanmalıdır. Lahana çorbası için gereken malzemeler;

Lahanalahana diyeti
Kereviz
Soğan
Domates
Yeşil biber
Patlıcan
Kabak
Maydanoz
Enginar

Lahana diyeti için her bir sebzede dilediğimiz miktarı ayarlayabiliriz. Tamamen damak zevkimize kalan bir durum. Tüm malzemelerin en tazelerini seçtikten ve temin ettikten sonra hepsini küçük parçalar haline gelene dek doğramak gerekiyor. Yeterli miktarda su ekledikten sonra tencere içerisinde kaynamaya bırakıldığında, malzemelerin zamanla çorba kıvamına geldiği görülecektir. Eğer hala kıvamda parçaların olduğu görülür ve tamamen erimesi istenirse, malzemeleri blender’dan geçirmekte fayda var.

Çorba hazırlandıktan sonra sırada diyeti uygulamaya başlamak kalıyor. Her gün için çorba ile birlikte tüketilecek farklı besinler mevcuttur. Bu besinlerin dışına çıkmamak ve miktarlara göre hareket etmekte fayda var. Elbette her diyette olduğu gibi, bu diyette de sabırlı olmak çok önem taşıyor. Özellikle ilk haftanın zorluğu hissedilecektir. Her zamankinden farklı bir beslenme alışkanlığı edinmeye çalışmaya başlayarak da, en iyi adım atılmış olunacaktır.

                     Lahana Diyeti Günlük Uygulama Listesi

İlk Gün

Her zaman için diyetin en zor günü olsa da, bu sağlıklı ve leziz çorba ile daha kolay hale gelecektir. Çorba ile birlikte öğünlerde muz hariç istenilen meyve tüketilebilir.

İkinci Gün

Bugün ise meyve yerine istenildiği kadar çorbanın yanında sebze tüketimi serbest.

Üçüncü Gün

İstenildiği kadar meyve, sebze ve diyet lahana çorbası tüketimi devam edecek.

Dördüncü Gün

Bugün 2-3 bardak süt ve çorba tüketimi ile tamamlanacak.

Beşinci Gün

Beşinci günde diyet için artık akşam yemeği için çorba ile birlikte yağsız pişirilmiş kırmızı et tüketimi serbesttir.

Altıncı Gün

Kırmızı et ve çorba ikilisi bugün de devam ediyor.

Yedinci Gün

Bugün meyve, sebze ve çorba üçlüsüne az miktarda pirinç lapası katılabilir.

Bu programı düzenli olarak devam ettirmek, istenildiği kadar kilo verimini de beraberinde getirecektir. Vücudun ihtiyaç duyduğu takviyeleri almasını sağlayan bir program olması sayesinde, lahana diyeti sağlıklı bir zayıflama yöntemidir. Hızlı bir kilo verme süreci yaşamak isteyenler için tercih edilen bir diyet programı olarak, mutlaka egzersiz ile desteklenmesi de gereklidir. Lahana içerisinde yer alan antioksidanlar vücudun fazlalıklarını atmaya yardımcı olurken, vücuda dışarıdan da egzersiz ve su ile etki sağlamak iyi olacaktır.

İlk haftadan itibaren sonuçları gözle görülür şekilde fark edebilen her birey,  diğer bir haftaya başlamak için de gereken gücü bulacaktır. Fazla kilolardan kurtulduktan sonra bile, lahana tüketimine devam edilmesi önerilmektedir.

Yazıyı Oyla
00

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>