fbpx

Karpuz Diyeti

Sıcak yaz ayları yaklaştıkça pek çok kadın, kendisine uygun bir diyet arayışına girmekte ve farklı birçok diyet seçeneği arasında kararsız kalabilmektedir. Daha ince ve daha seksi görünebilme arzusu ile yapılan bu diyetler, günümüzde kadınların olduğu kadar erkeklerin de ilgisini çekmektedir. İnsan doğası gereği kış mevsiminde yavaşlayan metabolizmalar ise havaların ısınmaya başlaması ile birlikte yeniden harekete geçmekte ve böylece kişilerin çok daha rahat bir şekilde kilo verebilmelerine imkân sağlamaktadır. Özellikle yaz mevsimi meyveleri ile hazırlanan karpuz diyeti listesi gibi diyet listeleri sayesinde de isteyen herkesin hep hayal ettiği ideal kilosuna inebilmesi mümkün olmaktadır.karpuz diyeti

Karpuz Diyeti

Yaz mevsiminde formunu korumak ve bakışları üzerine çekmek isteyenlerin rahatlıkla uygulayabilecekleri diyet türlerinden birisi olan karpuz diyeti, hem kolay uygulanabilir olması hem de uygun fiyatları ile tercih edilebilmektedir. %90 oranında su içeren ve bu nedenle bir tür diyet meyve şeklinde de adlandırılabilecek olan karpuz, bol su miktarı ile midede yer kaplamakta ve böylece kişilerin çok daha uzun süre tok kalmalarına olanak sağlamaktadır.

Sadece içerdiği bol miktarda su ile değil, vitamin ve mineral oranları ile de karpuz diyetinin yazın uygulanabilecek ideal diyetler arasında yer aldığı söylenebilmektedir. Canlı rengi ile iştah açan ve aynı zamanda enerji verici olarak da tüketilebilen karpuz ile kısa sürede hızlı bir şekilde kilo verilebilmektedir.

Karpuz Diyetini Herkes Yapabilir mi?

Son dönemlerde sık sık tercih edilen diyetler arasında yer alan karpuz diyetini dileyen herkes kolaylıkla yapabilmektedir. Yediden yetmişe herkes için uygun olan karpuz diyetinde yalnızca karpuzu aşırı tüketmemeye dikkat etmek gereklidir. Zira her ne kadar bol su içerse bile karpuz, şeker oranı çok yüksek bir meyve olduğundan ötürü aşırı şekilde tüketimi şekerin vücutta yağ olarak depolanmasına neden olabilmektedir. Bundan ötürü diyet bir meyve dahi olsa karpuz diyetini yaparken belirtilen ölçülerin dışarısına çıkmamak oldukça önemlidir.

Karpuz Diyeti Nasıl Yapılır?

Karpuz diyeti listesi, 5 günlük periyotlar halinde uygulanabilmekte ve ideal kiloya ulaşana dek devam edilebilmektedir. Buna göre söz konusu diyetin günlük menülerine aşağıdan ulaşabilmek mümkündür:

  • 1. Gün

Sabah: 1 karpuz dilimi, 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmeği

Öğle: 1 karpuz dilimi

Akşam: 1 porsiyon ızgara tavuk, salata, 1 dilim kepek ekmeği

Gece: 1 karpuz dilimi

  • 2. Gün

Sabah: 1 karpuz dilimi, 1 yumurta, 1 dilim kepek ekmeği

Öğle: 1 karpuz dilimi, 1 porsiyon patlıcan salatası, 1 su bardağı yoğurt, 1 dilim kepek ekmeği

Akşam: 1 porsiyon biftek, salata, 1 dilim kepek ekmeği

Gece: 1 karpuz dilimi

  • 3. Gün

Sabah: 1 karpuz dilimi, 1 dilim kepek ekmeği

Öğle: 1 porsiyon ızgara balık, salata, 1 dilim kepek ekmeği

Akşam: 1 porsiyon kabak, salata, 1 su bardağı yağsız yoğurt

Gece: 1 karpuz dilimi

  • 4. Gün

Sabah: 1 karpuz dilimi, 1 dilim kepek ekmeği

Öğle: 1 porsiyon yağsız mantar, salata, 1 dilim kepek ekmeği

Akşam: 1 porsiyon yağsız kıymadan köfte, salata

Gece: 1 karpuz dilimi

  • 5. Gün

Sabah: 1 karpuz dilimi, 1 dilim beyaz peynir

Öğle: 1 porsiyon yağsız kabak mücver, salata, 1 dilim kepek ekmeği

Akşam: 1 porsiyon yağsız ve sebzelerle hazırlanmış fırın güveç

Gece: 1 karpuz dilimi

Yazıyı Oyla
00

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>