fbpx

Havuç suyunun yararları nelerdir?

   Havuç kadar havuç suyunun da yararları pek çoktur. İçerisindeki mineral ve besinler ile adeta bir şifa kaynağıdır. Şifası yanında tadının lezzetli olması dikkatlerden kaçmamalıdır. Saç ve cilt sağlığımız yanında kalp ve sindirim sistemi gibi pek çok rahatsızlıkta kullanılan havuç suyunun bu makalemizde yaralarından bahsetmeye çalışacağız;
Havuç suyundan elde edilen faydalar

*Kanser önlemede etkin role sahiptir. Meme, kolon ve mesane kanserlerini engellediği araştırmalar sonucundan kanıtlanmıştır.

*İçesinde bulunan protein sayesinde kemik yapısında etkisi çoktur. Kemik hastalıklarına yakalanmama ve kemik sağlığını korumada yardımı oldukça fazladır.

*Karaciğeri temizleme de yardımcıdır. Karaciğerde zamanla oluşan toksinleri; düzenli olarak havuç suyu içilmesi halinde vücuttan atabiliriz.

*Ciltte zamanla yara ve kuruluk izleri kalabilir. Bu izleri yok eder. Akne gibi kötü görüntüyü de engeller.
*Güneşte ciltte hasarlar oluşabilir. Bu hasarları gidericidir. Cilt sarkmalarını ve kırışıklıkları giderir. Sağlıklı bir cilt için havuç suyu önerilir.

*Özellikle havuç suyu, doğum öncesi bakımda bebek ve anne için çok faydalıdır.
*Gözler için havuç suyu tartışılmaz bir şifadır. Gözlerde oluşabilecek rahatsızlıklarının önleyicisidir.
*Kilo vermek isteyenlere tavsiye edilir.

*Özellikle çocuk yaşlardaki bireylerin kas gelişimde etkin bir role sahiptir.

*Vücudun ihtiyacı olan oksijen ve demir ihtiyacının kapasite olarak artmasında yardımcıdır.

Özetlemek gerekirse, havuç suyunun şifası sağlık alanında kendini kanıtlamıştır. Bu anlamda çocuklarımıza örnek olmak amacı ve sağlıklı bir yaşam kalitesi için havuç suyunu tüketmekte büyük önem vardır.

Yazıyı Oyla
00

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>