fbpx

Göbek Eriten Diyet

Göbek eriten diyet listesi bel çevresinde yağlanma sorunu yaşayan ve kilo verilse bile yeterli gelmeyen durumlar için geliştirilmiştir. Göbek yağlanması insanları hem görünüş olarak rahatsız eder hem de sağlık problemlerine sebebiyet verir. Çünkü göbek yağlanması iç oranları da etkilemektedir. Bu sebeple bu yağlardan kurtulmak gerekir. Siz de bel çevresindeki yağlanma sorunuyla karşı karşıyaysanız göbek eriten diyet listesini kullanabilirsiniz.

İlk Gün Kahvaltı

Yağsız 2 yumurtayla yapılmış sebzeli omlet

Ara Öğün

Bir kâse yağsız yoğurtgöbek eriten diyet

5 adet çilek veya 1 adet salatalık

Öğle Yemeği

Ton balıklı ya da ızgara tavuklu salata

Ara Öğün

Bir avuç çiğ badem

Akşam yemeği

Bir porsiyon ızgara tavuk

Yarım haşlanmış patates

Bol yeşillikli salata

İkinci Gün Kahvaltı

2 tane haşlanmış yumurta

Haşlanmış yarım patates

Ara Öğün

5 adet çilek 1 su bardağı yağsız süt içine atılarak mikserden geçirilmiş karışım

Öğle Yemeği

Bir porsiyon haşlanmış ıspanak

Bir porsiyon ızgara tavuk veya balık

Ara Öğün

3 çay kaşığı fıstık ezmesi ve bir sap kereviz karışımı

Akşam Yemeği

1 porsiyon zeytinyağlı fasulye

1 porsiyon az yağlı et

Üçüncü Gün Kahvaltı

1 kâse yağsız yoğurt (içerisine bir ya da iki adet mevsim meyvesi katabilirsiniz)

Ara Öğün

Bir avuç çiğ badem veya 5 adet ceviz

Öğle Yemeği

1 porsiyon haşlanmış et

1 kâse haşlanmış brokoli

Ara Öğün

2 adet havuç

Akşam Yemeği

Zeytinyağında sote karnabahar

Bir porsiyon ızgara balık

Göbek Eritmeye Destek Olacak Öneriler

  • Göbek eriten diyet listesini uygulama sırasında egzersiz ihmal edilmemelidir. Genel anlamda kilo vermek için egzersizler çok önemlidir. Yürüyüş, bisiklet sürüşü, fitness programları bu yolda destek olacaktır. Lakin bel çevresindeki yağlanma için ekstra karın kaslarını çalıştıran egzersizler de uygulanmalıdır. Bunlara en bilindik örnek mekiktir. Mekik gibi birçok karın kaslarını çalıştıran egzersizler, kişinin nabzını yükseltir ve yağ yakımının maksimum düzeye ulaşması için bu yüksek nabız düzeyinin bir süre korunması gerekir. Karın kasları ve yağ bölgesi ayrı bölümlerdir. Bu yüzden hem egzersiz hem diyet programları eş güdümlü uygulanmalıdır ve düzenli olunmalıdır
  • Göbek eritmek için hazır gıdalardan oldukça uzak durmak gereklidir.
  • Akşam yemeği oldukça erken bir vakitte yenilmelidir. Geç vakitte yenen her türlü besin bel çevresinde yağlanmaya sebep olacaktır
  • Mate yaprağı çayı, yeşil çay, kekik çayı, funda yaprağı çayı, kekik çayı, biberiye çayı, lahana ve maydanoz ile yapılan çay gibi bitki çayları karın yağlarının erimesi için göbek eriten diyet yanında oldukça iyi bir destek sağlayacaktır.
  • Yemekleri yerken çok hızlı yememek ve yiyecekleri uzun süre çiğnemek önemli bir noktadır. Hızlı yemek yemek mideyi büyütecektir ve bu aç kaldığınızı hissetmenize sebep olacaktır.
  • Su bu noktada en yakın arkadaşınız olmalıdır. Su her diyette olduğu için göbek eritme diyetleri gibi bölgesel diyetlerde çok daha fazla destek olacaktır. Günde 2,5 litre su içmek özellikle spordan sonra ve yemeklerden önce tüketmek altın değerinde bir uygulamadır.
  • Egzersizlerden sonra protein tüketmek karın bölgesindeki yağ kütlenizi kas kütlesine dönüştürmeye yardım edecektir. Bu sebeple et, tavuk, balık, süt, yoğurt gibi besinleri spordan hemen sonra tüketmeye özen gösterin.
  • Proteinin önemini kavrayın. Çünkü protein kas kütlesini arttırıcıdır. Bu süreçte karbonhidratları yaşamınızdan oldukça uzak bir mesafeye taşıyın ve yerine protein içeren besinleri yerleştirin.
  • Yağsız yoğurt karın yağlarına düşman bir besindir ve fazla bilinmemektedir. Diyeti uygularken, karnınızın çok acıktığı ve öğüne daha vakit olan durumlar olduğunda yağsız yoğurt içerisine pul biber veya zerdeçal ekleyerek göbek eriten diyet uygulamanıza destek olabilirsiniz.
Yazıyı Oyla
00

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>