fbpx

Diyetteyken tüketebileceğiniz 10 lezzetli besin

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için diyet yapmak bazen dünyanın en acı dolu tecrübesine dönüşebilmekte. Çeşitli kısıtlamalar insanı diyetten soğutmakta ve hatta diyetin kesilmesine neden olmakta. Peki, size diyet dostu yiyecekler olduğunu söylesek ve hatta bu besinlerin lezzetli olduğu açıklasak denemek ister miydiniz? Lezzetli ve doyurucu olmaları ile diyetinizin vazgeçilmezi olacak 10 besini sizin için listeledik

1.. Yoğurt

Sadece 100 gramında 50 kalori barındıran yoğurt ,ana öğünlerin yanında veya meyvelerle ile karıştırıldığı tatlı olarak tüketilebilir. Önemli bir yağ yakıcı olan yoğurt lezzetli tadı ile diyette tüketilmesi gereken lezzetlerin başında geliyor.

 

2. Meyve

Her ne kadar birçok diyet listesinde uzak durmanız gereken besinlerden gösterilse de muz gibi doğal ve tok tutan alternatifleri ile meyveler diyet dostu olabilir.Tatlı ihtiyacınızı karşılamada meyveler büyük yardımcınız olacaktır.

3. Sebzeler

Sebzeler lifli yapıları ve çeşitliliği ile tok olarak kalmanıza yardımcı besinlerdir. Sebze sevmeyen biriyseniz bile kendinizi diyettiniz iin motive ederek sebze tüketmelisiniz.

4. Yağsız Tavuk ve Hindi Eti

Diyet sırasındaki en temel protein desteğiiz olacak yağsız tavuk ve hindi eti, ana öğün olarak tüketmeniz gereken besin maddelerinden.

Yazıyı Oyla
00

Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Required fields are marked *

Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>